Lotowanie gołębiami młodymi ks. Jerzy Kostorz

Andrzej Głazik w „kuchni” księdza Jerzego Kostorza.

Wciąż trwa sezon lotowy na gołębie młode. Wprawdzie jest już trochę późno aby wprowadzać do swoich planów nowości ale zawsze coś możemy zmodyfikować czy to w tym sezonie czy też w następnym roku. Ksiądz Jerzy Kostorz niejednokrotnie udowadniał, że w temacie gołębi młodych jest mistrzem. Dlatego też wspólnie z kolegą Andrzejem Głazikiem odwiedziliśmy go aby dokładnie dowiedzieć się jak trzeba z nimi postępować aby zdobywać pierwsze konkursy. Co ciekawe ksiądz Jerzy w swój program lotowy opiera na karmach i produktach firmy PRIMA. 

A. Głazik – karmienie gołębi, karmy, komponenty, itp.

Jak ważne są karmy i suplementy w hodowli gołębi pocztowych nikogo nie trzeba przekonywać. Jakość karm i komponentów wchodzących w ich skład często decyduje o naszym sukcesie. Dzisiaj, kiedy sport gołębiarski w Polsce osiągnął wysoki poziom a nasze ptaki na olimpiadach i wystawach międzynarodowych odnoszą sukcesy i to co im podajemy właśnie na te sukcesy się składa. Nie wystarczy już tylko dać coś dobrego. To wystarcza na sukcesy na mniejszym szczeblu. Aby zdobywać medale musimy gołębiom podawać kramy i suplementy diety z najwyższej półki. Łatwo powiedzieć, „z najwyższej półki”, tylko jak tę „półkę” odnaleźć? O tym możemy się dowiedzieć kiedy posłuchamy kolegi Andrzeja Glazika. Jego doświadczenie, lata pracy nad opracowaniem najlepszych karm, doborem komponentów, dbaniem o ich jakość predestynują go tego aby mógł nam udzielać porad jak mamy postępować przy doborze karm i preparatów dla naszych gołębi. Zaufało mu już wielu hodowców. Ich nazwiska możemy spotkać w Mistrzostwie Polski, olimpiadach i międzynarodowych wystawach. Teraz więc zobaczmy co ma nam do powiedzenia.

Andrzej Głazik – kilka słów o sobie

Sprawdziłem dzisiaj kiedy pojawił się na naszym kanale w YouTube pierwszy film z cyklu porad Andrzeja Głazika. Było to w 2012 roku. Od tego czasu wiele się w sporcie gołębiarskim zmieniło. Zmiany, które zachodzą, wymuszają również od firm z tej branży szybką reakcję na potrzeby rynku. Częściej niż we wcześniejszych latach jeździmy na wystawy i targi gołębi pocztowych, mamy łatwy dostęp do internetu, a co się z tym wiąże do informacji o tym co się dzieje w świecie gołębi pocztowych, hodowców, itp. Firma PRIMA, której właścicielem jest kolega Andrzej Głazik, również nie pozostaje w tyle. Andrzej ma 70 lat, ale to wcale nie znaczy, że przeszedł na emeryturę. Zawsze ma do zaoferowania coś nowego. Widać, że ciągle nad czymś pracuje. Z jego produktów i karm, korzysta wielu czołowych hodowców zarówno z Polski jak i Europy. Nazwiska ks. Jerzego Kostorza, Krystiana Kahlera, Tomasza Rumińskiego, świadczą same za siebie. Oni zaufali jemu i jego produktom i karmom. Warto więc posłuchać co Andrzej Głazik ma do powiedzenia o tym jak wyglądała jego przygoda z gołębiami pocztowymi.